Naše škola je přihlášena do projektu EU a ČR „Ovoce a zelenina do škol“.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol, které se do projektu přihlásí prostřednictvím žadatele schváleného Státním zemědělským intervenčním fondem.

Podpora bude poskytována na tyto produkty:

• čerstvé ovoce a zeleninu, popřípadě balené čerstvé ovoce a zeleninu, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla
  • balené ovocné a zeleninové šťávy, pokud neobsahují přidaný cukr, sůl, tuky a sladidla

Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma.

OCHUTNÁVKA exotického ovoce

V měsíci únoru 2019 firma BOVYS připravila pro děti ochutnávku exotického ovoce. Edita Novotná dětem vše nakrájela do mističek, naservírovala a čekala už jenom na přestávku, abychom se všichni pustili do zdravého stolování. Některé druhy děti již znají, ale s ostatními se tak často nesetkávají, tak měly příležitost ochutnat. D. Marešová

Ochutnávka ovocných a zeleninových košů v roce 2020

Dne 24. ledna 2020 proběhla na naší škole ochutnávka exotického ovoce a zeleniny v rámci projektu „Ovoce a zelenina do škol“.  Žáci 1. až 5. ročníku se měli možnost seznámit s méně obvyklými plody z celého světa (nashi, cherimoya, bílá ředkev, …) nebo s tradičnějším sortimentem v prémiové kvalitě špičkových odrůd (avokádo, mango, mochyně, granátové jablko, blumy, kiwi, …). Z letáčků se žáci dozvěděli zajímavé informace – místo původu, jak se daný druh ovoce pěstuje a jak jej připravit k jídlu, jeho možnosti využití v kuchyni apod. Dětem udělala ochutnávka radost a na ovoci a zelenině si pochutnaly.