Dnes je úterý 6.12.2022
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož

O naší školce

Mateřská škola v Hodicích č.p.130 byla otevřena ve školním roce 1953/54 ve vile na konci vesnice.

Budova je obklopena prostornou školní zahradou, ve které se nachází mnoho nových prvků.

Celá zahrada byla upravena ve školním roce 2012/2013, kdy byl realizován projekt nazvaný "Tajemná zahrada mateřské školky v Hodicích". Najdeme zde např. hmyzí hotel, trvalkové záhony, ovocný sad, posezení u Dvanácti měsíčků a také bylinkové záhony, které využívají kuchařky k přípravě pokrmů do školní jídelny. Za pomoci rodičů jsme umístili na stromy ptačí budky. Je zde také několik nových dřevěných prvků vybízejících děti k pohybové aktivitě. Zahrada umožňuje dětem hry a volný pohyb v každém ročním období a hojně ji využíváme.

Interier budovy je moderně zařízen novým nábytkem a prostory školky jsou vkusně vyzdobeny a čistě vymalovány. Vše je vesele laděno do barevných tónů, aby se děti cítily ve školce příjemně.

Mateřská škola má dvě třídy: PEJSKY a KOČIČKY. Dolní třída slouží zároveň jako jídelna. Obě třídy spolu úzce spolupracují a vytváří společné aktivity. Snažíme se o zajištění domáckého prostředí, aby se tu děti cítily dobře a bezpečně. Od září 2016 spolupracujeme s SPC Březejc v oblasti logopedické prevence a máme zde také vyškolenou logopedickou asistentku.

V budově mateřské školy se nachází školní jídelna, kde se vaří obědy pro děti mateřské a základní školy. Zároveň se zde připravují dopolední a odpolední svačiny. Jídelna je vybavena konvektomatem, sporákem a ohřívací lázní pro uchování teploty pokrmů.

Dále je v mateřské škole hygienické zařízení, které splňuje předepsané hygienické normy, půdní prostory a sklepy, kde je umístěna prádelna, sklad materiálu, pracovna vedoucí ŠJ, denní místnost pro zaměstnance, škrabka, prádelna, kotelna a uhelna.

Kapacita Mateřské školy Hodice je stanovena KHS Jihlava na 32 dětí.

Během letních prázdnin v roce 2022 byla dokončena celková rekonstrukce budovy (zateplení objektu, fasáda, kotelna a terasa ve spodní třídě), Naše školka tím získala nejen na estetickém vzhledu, ale i na úspoře energie.

počet zapsaných dětí pro školní rok 2022/2023: celkem 22

učební dokumenty: Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání s názvem "ČTYŘI ROČNÍ BARVIČKY PRO PEJSKY A KOČIČKY"

provoz: celodenní od 6,00 - do 16,00 hodin

adresa: Hodice 130, 589 01 Třešť