knihovna
Základní a Mateřská škola HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách ZŠ a MŠ Hodice
Dnes je sobota 9.12.2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Mateřská škola Hodice

Mateřská škola Hodice

Zahájení nového školního roku 2022 - 2023

Zahájení nového školního roku vychází na čtvrtek 1.září 2022.

Pro všechny děti máme na letošní školní rok už teď připravenou spoustu akcí, jako například divadlo Hugo a Fugo, focení, plavecký výcvik a také další spolupráci s SPC Březejc v oblasti logopedické prevence.

Výchovné a vzdělávací činnosti budou zajišťovat p. učitelky Zdeňka Burdová, Iveta Neradná a nově p. učitelka Markéta Polívková.

Ve školní kuchyni bude působit p. Hana Rajská a nově p. Andrea Nosková, na pozici školnice zůstává p. Monika Kittlerová a práci topiče bude vykonávat p. Ilona Smrčková.

Těšíme se, že všechny děti, rodiče i zaměstnanci prožijí pohodový školní rok v plné spokojenosti.

                                                                                                                                            Zdeňka Burdová

Prázdninová rekonstrukce budovy MŠ

Vážení rodiče, od 1.července 2021 odstartovala velká rekonstrukce naší MŠ, na kterou získala obec Hodice výhodnou dotaci. Jednalo se o úpravy doslova od sklepa po půdu.

Jsme velice rádi, že k zahájení nového školního roku 2022-2023 je většina prací (až na drobné kosmetické úpravy) hotova a může Vás přivítat krásně opravená školka v "novém kabátě".         

Zdeňka Burdová

Logopedická prevence

Vážení rodiče, dne 20.9. 2022 navštíví naši MŠ speciální pedagog - logoped z SPC Březejc.

U nově zapsaných dětí provede dle zájmu rodičů depistáž a u dětí, které jsou již zařazeny do programu logopedické prevence zařazeny zjistí pokroky, které děti udělaly a doporučí další plán prevence, případně návštěvu odborného logopedického pracoviště.

                                                                                                                                                             Zdeňka Burdová

Třídní schůzka

Vážení rodiče, dne 8.září 2022 v 15,30 hodin se uskuteční informativní schůzka pro rodiče.

Budete seznámeni s chodem a organizačními záležitostmi MŠ a Školní jídelny, Školním řádem,Školním vzdělávacím programem, docházkou dětí s povinnou předškolní docházkou apod. Také se představí nová paní učitelka Markéta Polívková.

Pro zájemce bude možnost prohlédnout si rekonstruované prostory školky od "sklepa po půdu". Pokud by Vám termín nevyhovoval, je možné si sjednat individuální schůzku s vedoucí učitelkou.

Těšíme se na Vás a Vaše případné dotazy a podněty.                                                    Zdeňka Burdová, vedoucí učitelka MŠ

KLAUN FUGO

V úterý 4.10. 2022 k nám do školky zavítá dětmi oblíbený klaun Fugo se svým představením "Sestřičky barvičky". Vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám jsme pozvali také naše kamarády z MŠ Radkov, abychom se s nimi podělili o náklady za vstupné. 

Také se těšíme, že si po představení děti společně pohrají, poznají nové kamarády a p. učitelky si předají své zkušenosti.                                                                                                                                                                       Zdeňka Burdová

Divadlo Netratrdlo

Ve středu 19.10. 2022 se chystáme jet vlakem do KD v Třešti na pohádku "O nenasytném Budulínkovi", kterou zahraje divadelní společnost Netratrdlo. Máme s nimi velice dobrou zkušenost z loňského Karnevalu v Hodicích, kdy pro nás připravili velice pěkný program.

Protože je počet míst omezen, pojedou na divadlo pouze starší děti. Naši nejmenší budou mít připraven náhradní program ve školce, nebo mohou dle uvážení zůstat doma se svými maminkami.

Těšíme se po dlouhé covidové odmlce na krásný divadelní zážitek.                                                                Zdeňka Burdová

Návštěva knihovny

V úterý 8.11. 2022 se už moc těšíme na návštěvu Místní knihovny. Vyrazíme hned po svačince, abychom strávili příjemné setkání s paní Kalinovou, která si vždy pro nás připraví zajímavý program. Na co se můžeme těšit? To je pro nás všechny překvapením.                                                                                                                                    Zdeňka Burdová

Fotografování

Dne 14.11. 2022 máme objednáno fotografování dětí osvědčenou firmou Photodienst.

Tentokrát to bude na téma "Zimní okno". Fotografie si jako vždy můžete zakoupit až po jejich shlédnutí, nebo případně vrátit ke skartaci. Pokud někdo nebude mít zájem své dítě vyfotit, budeme to samozřejmě akceptovat.

Fotografie budou hotovy do vánoc, abyste měli možnost obdarovat své blízké.                                       Zdeňka Burdová

Vystoupení dětí

Na sobotu 26.11. 2022 si pečlivě připravujeme s dětmi vystoupení, které se koná v 17.00 hodin před Kulturním domem v Hodicích při příležitosti rozsvěcení vánočního stromu a zahájení Adventu.

S dětmi, které s námi program nacvičují se sejdeme v 16.45 v prostorách šatny, abychom se na vystoupení připravili a zde si je rodiče po vystoupení žáků ZŠ také opět vyzvednou. Budeme zde také mít přichystán teplý čaj a drobnou sladkost za odměnu.

Těšíme se na společné příjemné zahájení předvánočního času.                                                                     Zdeňka Burdová

Mikuláš v MŠ

V pondělí 5.prosince se budeme v naší školce těšit na významnou návštěvu.

Přijde k nám totiž Mikuláš s andělem a také nebude chybět čertík.

Donesou všem hodným dětem v košíku dáreček, a protože tady žádné "velké zlobílky" nemáme, tak se mohou těšit opravdu všichni.                                                                                                                                                Zdeňka Burdová

Praktikantka

Od 5.12. do 9.12. 2022 bude na naší školce vykonávat praxi studentka 3. ročníku pedagogické školy.

Povede sama pod dohledem p. učitelky Burdové dopolední činnosti s dětmi (hry, řízené činnosti i vycházky).

Moc děkuji všem, kteří ji budou nápomocni.                                                                       Zdeňka Burdová

Vánoční knihovna

Ve středu 7.12. 2022 půjdeme opět a rádi na návštěvu do Místní knihovny.

Tentokrát si pro nás paní Kalinová chystá téma pro děti jedno z nejkrášnějších, a to jsou VÁNOCE.

Budeme se těšit na milé setkání a zároveň všem čtenářům, kteří naši krásnou knihovnu navštěvují přejeme pohádkové vánoce!

Zdeňka Burdová

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 15.12. 2022 se uskutečnila ve školce vánoční besídka pro děti a jejich rodiče. Účast byla opravdu veliká,protože děti přivedly nejen své rodiče, ale mnohdy i sourozence a prarodiče.

Na úvod všichni dostali na přivítanou vánoční punč a mohli si při občerstvení užít adventní vystoupení dětí.

Poté už na nás čekal v horní třídě zručný řezbář ze Spolku betlemářů Třešť a předvedl své dovednosti při ukázce vyřezávání figurek do Betléma.

K vidění byly na výstavě i různé druhy domácích Betlémů, které přinesly k ukázce některé rodiny. Sešla se jich opravdu spousta v různých typech provedení.

Poté byla pro zájemce připravena výtvarná dílnička (děti si mohly ozdobit malý vyřezaný stromeček).

Po příjemně stráveném odpoledni jsme se za zvuku krásných koled rozešli svátečně naladěni do svých domovů.

Krásné Vánoce všem lidem dobré vůle!                                                                                                  Paní učitelky z MŠ

Návštěva Horáckého divadla

Druhý lednový týden jsme se vypravili společně se staršími dětmi vlakem do Jihlavy, kde jsme měli objednanou exkurzi s názvem "Poprvé v divadle".

Velice milá paní průvodkyně nás po úvodním seznámení vzala nejen do prostor hlediště, kde jsme hráli na schovávanou, ale i na jeviště a do prostor zákulisí divadla.

Na jevišti jsme si vyzkoušeli, jak se zvedá opona, kde sedí paní inspicientka a také pro odvážné točnu jeviště. V zákulisí jsme si prohlédli prostory šaten, kde si s námi velice příjemně popovídali herci, kteří se zrovna chystali na dopolední představení. Pak následovala cesta k vlásenkářce, garderobiérce, k technikům vyrábějícím kulisy a do krejčovských dílen.

Třešničkou na dortu pak bylo na závěr zkoušení kostýmů, kdy se děti ve zkušebním sále mohly stát na chvíli princeznami, rytíři, skřítky...zkrátka kdo si co vybral. 

Bylo to velice krásné dopoledne, cesta vlakem byla také příjemná a děti přijely plné dojmů. Při odchodu ze školky vyprávěly jeden přes druhého rodičům své zážitky.

Děkujeme zaměstnancům divadla za milý přístup, určitě se sem brzy vrátíme na nějaké dětské představení.

                                                                                                                                                              Zdeňka Burdová

Sokolnický dvorec

Ve středu 1.2. 2022 půjdeme společně s kamarády ze ZŠ Hodice do Kulturního domu na ukázku činnosti Sokolnického dvorce z Jindřichova Hradce.

Vstupné, které uhradíme z projektu J.A.Komenský, přispěje na činnost této organizace. Velice se těšíme na zajímavé povídání i ukázky živých, převážně dravých ptáků.

Doufáme, že tato akce přispěje k povědomí dětí o tom, že naši přírodu a její volně žijící obyvatele máme chránit a v případě potřeby vědět, kam se obrátit o pomoc.                                                                                                      Zdeňka Burdová                                    

Klaun Fugo

Konečně je na dohled JARO a s ním i spousta kulturních akcí, které jsme pro naše děti připravili.

Jako první přijede hned po jarních prázdninách 2.3. 2023 oblíbený klaun Fugo s pořadem "Fugo a řemesla". Společně s ním nás navštíví také kamarádi z MŠ Radkov, na které se moc těšíme a doufáme, že nám počasí dovolí, abychom si po představení spolu pohráli na naší školní zahradě a vyprovodili je na vlak.

Poté nás v měsíci březnu čeká ještě jedno divadelní představení, na které pojedeme vlakem do Třeště v rámci kulturního festivalu "Třešťské jaro". To bude ve středu 22.3. 2023. V neděli 26.3. od 14.30. hodin se na Vás všechny těšíme do našeho Kulturního domu na tradiční KARNEVAl, tentokrát s Bobo divadlem. Občerstvení zajištěno.

Přeji krásný březen! Zdeňka Burdová

Návštěva ve škole

V pátek 10.března se společně se staršími dětmi vydáme na návštěvu ZŠ Hodice, kam nás jako každý rok před Zápisem dětí do školy pozvala paní ředitelka Marešová.

Domluvili jsme se na prohlídce prostor hodické školy a společné vyučovací hodině hudební výchovy.

Moc se na návštěvu a starší kamarády a mnohdy i sourozence těšíme!                                                         Zdeňka Burdová

Divadelní jaro v Třešti

V rámci Divadelního jara v Třešti jsme na čtvrtek 23.3. 2023 pozváni na divadelní představení. Vybrali jsme pohádku "O perníkové chaloupce", protože představení trvá pouze 40 minut a my chceme jet i s našimi nejmenšími kamarády. Tak snad se pohádka bude líbit a všichni si představení i cestu vlakem užijí.

Odjíždíme v 8.54 a návrat je plánován na 11.09 hodin. Děti si vezmou batůžky s pitím a nějakou dobrůtkou, svačinku budeme mít ve školce o něco dříve, už v 8.00 hodin.                                                                                             Zdeňka Burdová 

Návštěva Místní knihovny a Velikonoce

Měsíc duben zahájíme další návštěvou Místní knihovny, která se koná v úterý 4.4. 2023. Moc se na setkání s paní Kalinovou těšíme. Tentokrát to bude povídání na téma pohádky "Včelí medvídci".

Už od minulého týdne se pilně připravujeme na velikonoční svátky, sejeme jarní osení a staráme se, aby nám pěkně do svátků vyrostlo, vyrábíme zajíčky a malujeme kraslice.

Už ve čtvrtek nám začínají velikonoční prázdniny a v tento den budeme mít spojený provoz v jedné třídě. 

I když předpověď počasí není zrovna jaru nakloněna, přejeme všem rodičům i dětem, aby si svátky jara co nejlépe užili!

                                                                                                                                                               Zdeňka Burdová

Oční screening

Naše mateřská škola se letos opětovně zapojila do projektu preventivního vyšetření zraku "Koukají na nás správně?", kterou nabízí společnost Prima Vizus. Vyšetření přístrojem provádějí zdravotničtí pracovníci a naměřené výsledky vyhodnocují oční specialisté - optpmetrista a oční lékař.

Termín vyšetření je stanoven na 13.4. 2023 a do programu přihlásilo 17 rodičů své předškolní děti. Poplatek za vyšetření je stanoven na 200 Kč a bližší informace najdete na hlavní nástěnce a v informační brožuře, kterou všichni rodiče obdrželi.

                                                                                                                                                        Zdeňka Burdová

Čarodějnice

Ve čtvrtek 27.dubna se bude konat na naší školní zahradě SLET ČARODĚJNIC. 

Budeme si dělat ohýnek, na kterém upálíme papírové čarodějnice, které si děti sami vyrobily, připravena je pohádková trasa s různými soutěžemi a úkoly. Všichni účastníci také obdrží letecké průkazy na koště.

Masky čarodějnic a košťata jsou vítány!                                                                                                     Zdeňka Burdová

Vystoupení ZUŠ

V pátek 28.4. 2023 se vydáme se do Třeště na vystoupení tanečního oboru ZUŠ v Kulturním domě.

Pojedeme hned ráno v 7.48 náhradní autobusovou dopravou, protože vlaky mají výluku. I z tohoto důvodu zůstanou naše nejmenší děti po domluvě s rodiči ve školce a budou mít náhradní program. Také vystoupení zaujme spíše starší děti.

Svačinku budeme mít s sebou (děti si vezmou batůžky s pitím a pro jistotu pláštěnku - aprílové počasí je nevyzpytatelné...).

Návrat je plánován opět náhradním autobusem v 11.09 hodin. Akorát na dobrý oběd!                                Zdeňka Burdová

Den otevřených dveří a Zápis do MŠ

Srdečně zveme všechny zájemce o prohlídku naší MŠ na Den otevřených dveří, který se koná dne 2.5. 2023 v době od 9.00 do 11.00 hodin.

Prohlédnete si obě naše třídy, Vaše děti si mohou pohrát s kamarády ze školky a také si můžete vyzvednout tiskopisy k zápisu a zeptat se na to, vo Vás zajímá.

Ve čtvrtek se pak v době od 9.30 do 13.30 koná v kanceláři MŠ Zápis nových dětí. Nezapomeňte si vzít s sebou rodný list dítěte a občanský průkaz zákonného zástupce.

Těšíme se na Vás.                                                                                                                                      Zdeňka Burdová

Fotografování

V úterý 9.5. 2023 se budeme ve školce fotografovat.

Přijede profesionální fotograf z firmy Photodienst a bude fotit série na téma Barevné jaro. Budete si moci vybrat série celé postavy a portrétu. K zakoupeným fotografiím obdržíte zdarma foto celé třídy. Nezakoupené fotografie budou skartovány. Pokud nebudete chtít své děti fotografovat, budeme to samozřejmě respektovat. Foto třídy bude možné zakoupit zvlášť.

Nezapomeňte na vhodné oblečení, ukázka fotografií je na nástěnce.                                                             Zdeňka Burdová

Mezinárodní den dětí

1. června slaví děti na celém světě svůj svátek. Celý týden jsme se tomuto tématu věnovali, abychom si uvědomily,že ne všechny děti se mají tak dobře jako my, a že někde dokonce mají hlad, nemohou chodit do školy a hrát si s hračkami, které by si přály.

Na tento slavnostní den jsme dětem nachystali soutěžní dopoledne, kdy děti plnily úkoly na stanovištích a dostávaly za splnění razítka Smajlíka. Využili jsme k tomu cvičební nářadí, které jsme získali za účast na akci Cvičíme v regionech (třetí setkání se konalo shodou okolností také tento týden). Kdo měl splněny všechny úkoly, dostal za odměnu dárkový balíček.

 Obec Hodice nás letos překvapila milým a velkorysým dárkem - pořídila dětem na zahradu krásný domeček ze staré pokácené lípy na návsi. Ještě chybí dokončení střechy, ale děti už nyní domeček s radostí využívají!

Děkujeme. Zdeňka Burdová

ROZLOUČENÍ SE ŠKOLÁKY

Srdečně zveme všechny rodiče se svými dětmi na akci Logohrátky se Slávkem Bourou, která se koná ve středu 7.6. 2023 v 15.00 hodin v prostorách MŠ.

Akce se koná při příležitosti ukončení školního roku 2022/2023 a jsou na ni zváni i rodiče nově zapsaných dětí. Po ukončení Logohrátek budou slavnostně pasováni naši budoucí prvňáčci na školáky a všechny děti si společně zatančí na rozloučenou "Taneček Pejsků a Kočiček".

Těšíme se na příjemné odpoledne. Zdeňka Burdová

Ohlédnutí za květnovými výlety

V měsíci květnu, když se konečně trochu umoudřilo počasí, jsme uskutečnili dva výlety.

První absolvovaly všechny děti a jelo se vlakem do Třeště na krásnou pohádku "O víle Modrovlásce". Seděli jsme v první řadě, takže děti měly možnost užít si představení pěkně zblízka. Byla to moc hezká pohádka v podání pražských herců, kteří opravdu svými výkony všechny malé diváky nadchli. Po představení jsme měli zamluvenou cukrárnu, kde jsme si dali sladké občerstvení. Zpátky jsme jeli vlakem až z hlavního nádraží, takže děti měly možnost poznat i jinou část města Třeště.

Další výlet byl pěšky, byla to spíše výprava za kosmickou lodí, ve které nechal astronaut Čenda dětem vzkaz s kosmickým pokladem. Protože cesta k lodi byla náročná, nechali jsme tentokrát mladší kamarády na školní zahradě, kde měli také zakopaný poklad, a na dobrodružnou cestu jsme se vydali pouze se staršími dětmi. Po prozkoumání lodi a svačině v přírodě jsme se vydali ještě na krátkou zastávku k Lesnímu baru, kde si děti měly možnost zakoupit občerstvění dle libosti a svých finančních možností. Cestou zpátky už všechny "ukrutně" bolely nohy, ale děti začaly samy od sebe zpívat písničku Když nemůžeš, tak přidej víc....a tak nám cesta nakonec rychle uběhla a zdárně jsme dorazili do školky, kde už na nás čekala paní kuchařka s dobrým obědem.

Ke konci školního roku jsme měli naplánovaný ještě jeden výlet. Mělo to být vlakem za kamarády do MŠ Radkov. Dozvěděli jsme se však, že u nich "řádí" neštovice, a tak jsme raději od záměru ustoupili. Nechtěli bychom děti před letními prázdninami vystavovat nákaze a zkazit rodičům zaskouženou dovolenou. Vydáme se tam jindy, pozvání do Radkova platí.

Přejeme všem rodičům krásné prázdniny a hlavně ať jim je nepokazí žádné nemoci!                                      Zdeňka Burdová 

LOGOHRÁTKY SE SLÁVKEM BOUROU

V měsíci červnu se nám podařilo pozvat do naší MŠ Mgr. Slávka Bouru s projektem LOGOHRÁTKY, který je zaměřen na rozvoj slovní zásoby a motoriky mluvidel s prvky kreativity a logického myšlení. To vše za účasti rodičů. Jde o ojedinělou aktivitu, kdy vzniká lepší interaktivita mezi dítětem a rodiči. Pan Boura v průběhu programu vše vysvětluje a na konci odpovídá na případné otázky.

Tento projekt jsme hradili ze Šablon v rámci Komunitního setkání s rodiči. Přešlo 21 dospělých návštěvníků se svými dětmi, velkou radost nám udělala i přítomnost našich bývalých žáčků, kteří přišli podpořit své mladší sourozence a nakonec se sami aktivně do pořadu zapojili.

Doufám, že se setkání s panem Bourou líbilo, neboť dle mého názoru podal profesionální výkon, choval se velice bezprostředně a děti si získal svým vtipným přístupem.    Děkujeme.                                                                                  Zdeňka Burdová

Prázdninový provoz

Školní rok 2022/2023 se nachýlil ke svému konci, a děti i dospělí již netrpělivě vyhlíží vytoužené prázdniny a dovolenou.

Přejeme Vám všem, abyste si užili se svými dětmi pohodové léto plné sluníčka. 

Prvňáčkům přejeme úspěšný start ve škole a s ostatními se těšíme na shledání v novém školním roce, který bude zahájen v pondělí 4.září 2023.

Omezený provoz školky bude pro přihlášené děti v období 3.- 14.7. a 28.8. - 1.9. 2023. Platba za školku se řídí směrnicí k úplatě, která je k dispozici k nahlédnutí v šatně. Nepříhlášené děti jsou automaticky odhlášeny a školné za měsíc červenec  a srpen neplatí. Přihlášky se podávají nejpozději do 23.6. 2023.

Protože bude probíhat v letních měsících generální úklid budovy, odneste si prosím veškeré věci domů. Děkujeme.

Ještě jednou, krásné prázdniny!  Zdeňka Burdová

Základní škola a Mateřská škola Hodice, příspěvková organizace

Hodice 86
589 01 Třešť

IČ: 71 01 05 21
právní forma:
   příspěvková organizace

Základní škola
   567 224 739
   skola@hodice.cz

Školní družina
   567 224 739

Mateřská škola
   567 224 729
   skolka.hodice@seznam.cz

Školní jídelna
   567 224 729

Doporučujeme
FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.