knihovna
Základní a Mateřská škola HODICE
Vítejte!!! Právě se nacházíte na stránkách ZŠ a MŠ Hodice
Dnes je sobota 9.12.2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Karneval

Ve čtvrtek 5. 3. 2020 se uskutečnil v ZŠ Hodice školní dětský karneval. Děti se mohly těšit na bohatý program - hry a soutěžení, fotokoutek, malování na obličej, tetování tetovacími fixami, dětská diskotéka, tvoření přáníček k MDŽ, tvoření karnevalových škrabošek, bar s občerstvením... Sešly se nám krásné kostýmy, jak si můžete prohlédnout v galerii. Děkujeme dětem za hojnou účast a doufáme, že si tuto akci všichni užili.

Únorové setkání v místní knihovně

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 jsme opět zavítali do místní knihovny v Hodicích, kde nás přivítala paní Kalinová. Z důvodů nemocnosti se akce zúčastnilo velice málo dětí. A tak jsme si vyposlechli úryvek z knihy youtubera Karla "Kovyho" Kováře, kterého děti znají především ze sociálních sítí. O to větší pro ně bylo překvapení, že "Kovy" píše také knížky. Po přečtení příběhu jsme se vrhli opět do práce - vymyslet a nakreslit svůj komiksový časopis. Už se těšíme, co si pro nás paní Kalinová nachystá v knihovně příště. 

KOSMETICKÝ SALON

V pátek 7. února 2020 přijala pozvání paní Jana Biskupová a odborně vysvětlila dívkám péči o pleť a následně si vše mohli všichni vyzkoušet i "na vlastní kůži." Moc jsme si hodinku kosmetikuy všichni užili. 

Zimní radovánky

S našimi dětmi jsme zažili mrazivé, přesto velice zábavné odpoledne. Děti si přinesly do školy sportovní vybavení, jako jsou boby, pekáče, či dětské plastové prkno alá Snowboard. S tímto vybavením jsme se vydali na školní pozemek. A jak jsme toho využili, můžete vidět ve fotogalerii.

Návštěva v knihovně

Dne 23. 1. jsme společně se ŠD navštívili nové zrekonstruovanou knihovnu v Hodicích. V loňském roce se děti podílely na výrobě vlastní knihy, letošní ročník se nese v duchu komiksu. V úvodu jsme si prohlédli zákoutí knihovny s regály plnými knih, vyslechli krátký příběh a vrhli se do prvních plánů našich komiksových postav. Děti vymýšlely postavy různých tvarů a velikostí dle své fantazie. To vše zachytili na čtvrtku papíru barevnými pastelka mi a fixy. Na závěr naší návštěvy si zahrály společenskou hru Tipni si. Návštěva knihovny byla jistě přínosem a my se budeme opět těšit příští měsíc. Děkujeme paní Kalinové za připravený program.

Výtvarné činnosti

V rámci školní družiny se zaměřujeme mimo jiné i na výtvarné činnosti. Protože nás 2. září v novém školním roce 2019/2020 přivítala moudrá sova, neváhali jsme nad tématem pro měsíc září a sovičku jsme si také namalovali nebo vyrobili. A jak se líbí vám? viz článek www.hodice.cz Ještě v pondělí ráno 26. srpna stál na školní zahradě v Hodicích pouze vysoký pařez od nedávno skáceného jasanu. O několik hodin později se pod rukama řezbáře Jana Hanze Štěbetáka ze Strmilova proměnil v moudrou sovu na knihách. Ta poprvé uvítá žáky hodické základní školy v pondělí 2. září. Řezbář nebyl v Hodicích poprvé, před dvěma lety vyrobil novou sochu jelena na nedalekou Jelení horu za obcí. Ta mu ovšem trvala podstatně déle než nová sova na školní zahradě. „Do večera to stihnu,“ hlásil řezbář v půl desáté ráno, když s pomocí motorové pily začal opracovávat pozůstatek jasanu před školou. A v pět hodin odpoledne bylo hotovo. „Starosta měl původně představu, abych z toho udělal tužku. Ale na to byl pařez krátký, proto jsme se domluvili, že udělám sovu, která stojí na knížkách,“ sdělil k nápadu vytvořit před školou sochu, Štěbeták. Ten kromě soch tvoří také šperky ze dřeva či kresby.

Základní škola a Mateřská škola Hodice, příspěvková organizace

Hodice 86
589 01 Třešť

IČ: 71 01 05 21
právní forma:
   příspěvková organizace

Základní škola
   567 224 739
   skola@hodice.cz

Školní družina
   567 224 739

Mateřská škola
   567 224 729
   skolka.hodice@seznam.cz

Školní jídelna
   567 224 729

Doporučujeme
FOTOGALERIE
vstupte
edited by n.e.s.p.i.