Dnes je sobota 4.5.2024
Svátek slaví Květoslav, zítra Klaudie

MLÉKO DO ŠKOL

PROJEKT

Naše škola ZŠ Hodice je dlouhodobě zapojena do programu podpory spotřeby mléka ve školách „Mléko do škol“, jehož cílem je především vytvořit přirozené, zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, zvýšit klesající spotřebu mléka a mléčných výrobků a tím omezit epidemii dětské obezity včetně nadměrné konzumace cukru. Dodavatelem produktů v rámci projektu „Školní mléko“ pro naši školu je mlékárna Hlinsko firma BOVYS. Všichni žáci školy mají nárok na 1 dotovaný výrobek. Výrobek mohou spotřebovat ve škole nebo si ho odnést domů.

Ochutnávka sýrů s BOVÝSKEM

V pátek 26. května jsme si zpestřili svačinku oblíbenou ochutnávku mléčných výrobků.

Společnost BOVYS na naši školu dodává mléčné výrobky a ovoce a zeleninu do škol.  Děti díky tomuto doprovodnému vzdělávacímu opatření ochutnají výrobky, se kterými se v běžných dodávkách nesetkají. Nyní nám zaslali k ochutnání balíček mléčných výrobků – sýrů:

Žervé s příchutí kapie, žervé s příchutí pažitky, plátkový sýr Kralevic a plátkový sýr Šuhaj.

Edita z těchto produktů připravila jednohubky, které dětem moc chutnaly.