Dnes je úterý 20.8.2019
Svátek slaví Bernard, zítra Johana

O naší školce

Mateřská škola v Hodicích č.p.130 byla otevřena ve školním roce 1953/54 ve vile na konci vesnice.

Budova je obklopena prostornou školní zahradou, ve které se nachází mnoho nových prvků. Celá zahrada byla upravena ve školním roce 2012/2013, kdy byl realizován projekt nazvaný "Tajemná zahrada mateřské školky v Hodicích," ukončený malou zahradní slavností dne 24. 10. 2013.

Cílem projektu, jehož autorkou je zahradní architektka Ing. arch. Lucie Kostková, bylo vybudovat přírodní zahradu rozvíjející dětskou fantazii a tvořivost za použití přírodních prvků. Projekt byl finančně podpořen Krajem Vysočina v rámci grantového programu Přírodní zahrady 2012 a zahrada bude certifikovaná metodičkami o.p.s. Chaloupky. Samotnou realizaci projektu zajišťovali studenti a zahradníci SOŠ a SOU v Třešti.

Najdeme zde např. hmyzí hotel, dvě vrbičkové tee-pee, trvalkové záhony, ovocný sad, třídu Dvanácti měsíčků a také bylinkové záhony, které využívají kuchařky k přípravě pokrmů do školní jídelny. Nově jsme také na jaře 2016 za pomoci rodičů umístili na stromy ptačí budky.
Zahrada umožňuje dětem hry a volný pohyb v každém ročním období a hojně ji využíváme.

Interier budovy je moderně zařízen novým nábytkem a prostory školky jsou vkusně vyzdobeny a čistě vymalovány. Vše je vesele laděno do barevných tónů, aby se děti cítily ve školce příjemně.

Mateřská škola má dvě třídy: PEJSKY a KOČIČKY. Dolní třída slouží zároveň jako jídelna. Obě třídy spolu úzce spolupracují a vytváří společné aktivity. Snažíme se o zajištění domáckého prostředí, aby se tu děti cítily dobře a bezpečně. Od září 2016 spolupracujeme s SPC Březejc v oblasti logopedické prevence a máme nově vyškolenou logopedickou asistentku.

V budově mateřské školy se nachází školní jídelna, kde se vaří obědy pro děti mateřské a základní školy. Zároveň se zde připravují dopolední a odpolední svačiny. Jídelna je vybavena novým konvektomatem, sporákem a ohřívací lázní pro uchování teploty pokrmů.

Dále je v mateřské škole hygienické zařízení, které splňuje předepsané hygienické normy, půdní prostory a sklepy, kde je umístěna prádelna, sklad materiálu, pracovna vedoucí ŠJ, denní místnost pro zaměstnance, škrabka, prádelna, kotelna a uhelna.

Po celkové rekonstruvci Mateřské školy Hodice byla kapacita školky KHS Jihlava stanovena na 32 dětí.

počet zapsaných dětí pro školní rok 2018/2019 : 29

učební dokumenty: Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání s názvem "ČTYŘI ROČNÍ BARVIČKY PRO PEJSKY A KOČIČKY"

provoz: celodenní od 6,00 - do 16,00 hodin

adresa: Hodice 130, 589 01 Třešť