Dnes je pátek 26.4.2024
Svátek slaví Oto, zítra Jaroslav

Ovoce do škol pokračuje ZŠ Hodice se i v tomto školním roce zapojila do projektu Ovoce do škol s firmou BOVYS.           Přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Úspěšné řešení uvedeného úkolu je postaveno na širokém partnerství mezi rezortem školství, zdravotnictví a zemědělství. K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je nutné bezplatnou distribuci ovoce a zeleniny do škol podpořit doprovodnými opatřeními. Ta jsou zaměřena na praktické seznámení s ovocem a zeleninou v rámci výuky. Jedním z nejdůležitějších prvků celého projektu je vytvoření funkčního vztahu škola - rodina. Pouze komplexní pojetí všech aspektů projektu „Ovoce do škol" a jejich skutečné realizace v praxi může postupně změnit stravovací návyky dětí a tím omezit narůstající trend obezity. Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol. Od letošního školního roku má každý žák školy nárok na ovoce či zeleninu 2x měsíčně.

OCHUTNÁVKA EXOTICKÉHO OVOCE

Ve pondělí 5. února 2024 probíhal na naší škole projektový den za podpory firmy „BOVYS – tým“, která organizuje pro školy ochutnávku exotického a prémiového ovoce a zeleniny.
Díky tomuto programu se děti seznámily s méně obvyklými plody z celého světa. Produkty, které byly k dispozici byly: kiwi, mango, avokádo a granátové jablko.
Zábavnou formou poznávali žáci plody podle velikosti, vůně, tvaru a nakonec i chuti, protože prezentace byla zakončena ochutnávkou. Dozvěděli se, jak se využívají v kuchyni, jaké důležité vitamíny a minerály se v nich nacházejí, proč se využívají i v kosmetickém a chemickém odvětví.
Na „Bovýskové mapě“ si děti vyhledaly a prohlédly exotické ovoce, jako např. PHYSALIS (Mochyně), PITAHAYA (Dračí ovoce), NASHI (Japonská hruška), FUJI KUKI (odrůda jablek), GRANNY SMITH (odrůda zelených jablek).